Podkrovní byt jako ze snu. 7 tipů pro vás

Podkrovní byt jako ze snu. 7 tipů pro vás 01

Šikmé stěny, velká okna s výhledem na oblohu, odhalené trámy – půdní byty mají zvláštní půvab, který v nás probouzí dobrý pocit a kreativitu.

Ovšem jeho zřízení představuje určitou výzvu. Dnes vám přinášíme sedm skvělých příkladů, které vám nastíní, jak si uspořádat svůj podkrovní byt útulně, stylově a osobitě a jak do něho promítnout své přednosti.

Útulný a romantický

Na úvodní fotografii je podkrovní byt zřízen v romanticko-rustikálním stylu. Zkosené stěny dělají z bytu útulné pohodové místo a obnažené trámy dodávají zvláštní nádech, který harmonicky podtrhuje tento styl uspořádání. V tomto případě vidíme světlé, neutrální barvy a kvalitní látky, jež moderním způsobem interpretují idylický vzhled.

Moderní a individuální

Podkrovní byt jako ze snu. 7 tipů pro vás 02

Ne každý půdní byt má obnažené dřevěné trámy a ne každý obyvatel takovéhoto domova stojí o rustikální útulnost. Člověk se může pod střechou zařídit rovněž moderně a stylově, jak ukazuje tento případ. Současný designový nábytek, skvělé doplňky a živé detaily jako knihy a obrázky vyzařující osobnost - moderní pohodová atmosféra je hotová.

Bydlení pod plochou střechou

Podkrovní byt jako ze snu. 7 tipů pro vás 03

V moderní architektuře jsou půdní vestavby pod plochými střechami stále oblíbenější, a proto se v takových případech již klasické půdní byty se šikmými stěnami neobjevují. Avšak i plochou střechu můžeme nádherně využít tak, abychom se přiblížili nebi. Velké světlíky vnáší do obytného prostoru světlo a zároveň nabízí krásné výhledy do oblak či na hvězdnou oblohu.

Když se rustikálnost prolíná s modernitou

Podkrovní byt jako ze snu. 7 tipů pro vás 04

Jak to vypadá, když rustikální půvab podkroví splňuje moderní design, vidíme na této fotografii. Koupelna získává body perfektním kontrastem mezi teplým dřevem a zářivou bílou a poskytuje útulné pohodlí stejně jako moderní komfort. Impozantní wellness oáza pod střechou!

Eklektické akcenty

Podkrovní byt jako ze snu. 7 tipů pro vás 05

Půdní byty mívají často velmi zvláštní charakter, který můžeme dodatečně zdůraznit eklektickým (tj. směs různých stylů) a neobyčejným vybavením. V tomto případě vytváří židle ze zelené pryskyřice a moderní uspořádání stěn vzrušující protiklad k rustikálnímu dřevěnému stropu.

Zaostřeno na světlo

Podkrovní byt jako ze snu. 7 tipů pro vás 06

V půdním bytě hraje přirozené světlo důležitou roli. Vnitřní prostor nesmí být moc temný, aby nevznikala tíživá klaustrofobní atmosféra. Velká okna na různých stranách jsou tedy absolutní nutností. Větší sytost a jas zajišťují bílé stěny a světlé barvy, které otevírají prostor a optimálně odrážejí dopadající světlo.

Loftový styl

Podkrovní byt jako ze snu. 7 tipů pro vás 07

V současnosti je stále více půdních bytů uspořádáváno v otevřeném loftovém stylu, ve kterém do sebe hladce přechází různé funkční oblasti. Tímto způsobem je dosaženo rozsáhlého, velkorysého a vzdušného prostoru, který avizuje umělecké podkroví. Zde jsou kuchyně a koupelna sloučeny do jediného velkého prostoru – zajímavá alternativa pro všechny, kteří si zakládají na neobvyklých bytových řešeních.

Článek v německém originále je zde.